Գլխավոր / Նորություններ / Կաթի արտադրության արդյունավետ կազմակերպում
«Անասնապահության զարգացում Հայաստանի հարավում» ծրագիրն առաջարկում է Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերի թիրախային համայնքների ֆերմերներին մասնակցել «Կաթի արտադրության արդյունավետ կազմակերպում» ենթածրագրին, որի նպատակն է կին ֆերմերներին ուսուցումների միջոցով ծանոթացնել կաթի արտադրության ժամանակակից մեթոդներին, մասնավորապես՝
• կթի հիգիենայի և կաթի նախնական պահպանմանը,
• կթի ագրեգատների կարևորության, դրանց առավելությունների և օգտագործման եղանակներին,
• կերային ռացիոնների կիրառման կարևորությանը:
Ենթածրագրի շրջանակներում մասնակից ֆերմերային տնտեսությունները հնարավորություն կստանան Սյունիքի անասնաշուկայի ագրովաճառակետից ձեռք բերել սարքավորումներ (կթի ագրեգատներ) և պարագաներ (տարաներ և սայլակներ) հատուկ պայմաններով:
Մասնավորապես, սարքավորումների և պարագաների ձեռք բերման դեպքում դասընթացի մասնակիցները կստանան  գնումների արժեքի 20 տոկոսի չափով (առավելագույնը մինչև 50,000 դրամ արժողությամբ) նվեր՝ ֆերմայի պարագաներ:
Մասնակցության համար դիմել
Համայնքապետարան կամ «Ռազմավարական Զարգացման Գործակալություն» ՀԿ-ի տարածքային գրասենյակ
Գրասենյակի աշխատաժամերն են՝ 09:00 – 18:00
Ընդմիջում՝ 13:00-14:00
Հեռ.՝ +374 77 33 55 84 (Սիսիանի գրասենյակ)
+374  94  06  03 73 (Վայքի գրասենյակ)
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է՝
11.03.2019
«Անասնապահության զարգացում Հայաստանի հարավում» Ծրագիրն իրականացնում է «Ռազմավարական Զարգացման Գործակալություն» ՀԿ-ն՝ «Շվեյցարիայի Զարգացման և Համագործակցության Գործակալության» ֆինանսավորմամբ:

Effective organization of milk production
The project "Livestock Development in the South of Armenia" proposes to farmers in the targeted communities of Syunik and Vayots Dzor regions to participate in the "Effective Organization of Milk Production" subproject, which aims to familiarize women, farmers, with modern milk production methods, in particular:
• Milk pre-hygiene and milk preservation;
• The importance of using the milking aggregates, their advantages and ways of use;
• The importance of applying nutritional rations.
Under the subproject, participating farms will have the opportunity to purchase equipment (milk aggregates) and supplies (containers and carts) from Syunik Livestock Market under special conditions.
Moreover, in case of equipment and supplies purchasing, the trainees will receive a gift equal to 20% of the purchased product’s price (up to a maximum of 50,000 AMD).
Apply for participation:
By writing to the municipality or the regional office of the Strategic Development Agency
Working hours: 09:00 to 18:00
Lunch Break: 13: 00-14: 00
Tel: +374 77 33 55 84 (Sisian Office)
+374 94 06 03 73 (Vayk office)
The application deadline is:
11.03.2019
The project "Livestock Development in the South of Armenia" is implemented by the "Strategic Development Agency" NGO with the financing of the Swiss Agency for Development and Cooperation.